Aktivity

 • Turistika po vyznačených chodníkoch, možná so sprievodcom viac >>

  Nedotknutá príroda v celom okolí najväčšej vyhasnutej sopky v Strednej Európe Poľany ponúka vynikajúce možnosti na horské túry a výlety. Poľana Vám poskytne prekrásne výhľady na vodopády (Vodopád Bystré), skalné útvary (Kaľamárka) či celkový masív kráteru na Zadnej Poľane. Náš kraj je husto pretkaný sieťou značených turistických trás, ktoré sprístupňujú pozoruhodnosti regiónu turistom a milovníkom prechádzok v peknom a čistom prostredí. Ochotne Vám poradíme s výberom tej najvhodnejšiu túry, od ľahkej až po niekoľkodňovú. Všetky trasy sú značené turistickými značkami, radi Vám ale zabezpečíme odborný sprievod.

 • Cykloturistika po vyznačených trasách, možná so sprievodcom viac >>

  Ako jeden z najrázovitejších a najmalebnejších krajov na Slovensku je Podpoľanie priam ideálnym miestom pre využitie Vašich bicyklov! Začiatočníkom doporučujeme Hontiansku alebo Vrchársku Cyklomagistrálu, skúsení a náročnejší cyklisti si prídu na svoje zdolaním Okruhu okolo Poľany s prevýšením až 2400m. Všetky trasy sú značené a očíslované, radi Vám ale zabezpečíme odborný sprievod a poradíme s výberom.

 • Agroturistika viac >>

  Poznávajte s nami život na vidieku, stretnite miestnych  poľnohospodárov a navštívte okolité salaše a hospodárstva. Chov oviec a ďalších domácich zvierat spolu s obrábaním pôdy boli typickým spôsobom obživy miestnych vidiečanov a na mnohých miestach pretrvávajú dodnes. Na Vaše prianie si môžte skúsiť vyrábanie syra, bryndze alebo pečenie miestneho vyhláseného zemiakového chleba.

 • Jazda na koni viac >>

  V blízkom okolí Bratkovice sa nachádza krásny súkromný ranč s dlhoročnými skúsenosťami v chove a trénovaní koní. Pod odborným vedením inštruktorov si prídu na svoje skúsený jazdci aj úplný začiatočníci, pre deti je fantastickým zážitkom jazdenie na poníkoch. V prípade Vašeho záujmu Vám zabezpečíme jazdenie aj vo voľnej prírode v okolí Vašeho ubytovania. 

   

 • Sezónne kultúrne slávnosti a podujatia viac >>

  Celý rok je v blízkom okolí naplnený podujatiami, ktoré oslavujú folklór a tradičnú ľudovú kultúru. Programy v kostoloch, školy ľudového tanca, hry na fujaru, jarmoky, rezbárske dvory, národopisné výstavy, výstavy výtvarných umelcov, fotografov, to všetko Vám zaručí originálne a nezabudnuteľné zážitky počas Vašej dovolenky.

 • Ochutnávky miestnych produktov viac >>

  Čo môže byť príjemnejším objavovaním nepoznaného kraja než ochutnávanie miestnych špecialít a tradičných pokrmov? Príďte ochutnať pravý ovčí syr, čerstvo upečený zemiakový chlieb alebo halušky s domácou bryndzou a klobásou vyúdennou gazdom hospodárstva osobne. Od ochutnávok jednotlivých výrobkov až po niekoľkochodovú večeru Vám predstavíme náš nádherný kraj trošku iným spôsobom. Prekvapte a rozmaznávajte s nami Vaše chuťové bunky!

 • Tradičné remeslá a výroba viac >>

  Podpoľanie je známe stále živým folklórom a množstvom skutočne osobitých ľudových výrobkov. Jednými z najznámejších sú vyrezávané drevené kríže s jedinečnými farbami a rezbou, ktoré môžte nájsť popri cestách v celom kraji. Ľudový kroj, výšivka krivou ihlou či fujara (ktorá je Klenotom UNESCO) sú len malou ukážkou ľudovej tvorby, ktoré si s nami môžete vyskúšať.

 • Športové sústredenia viac >>

  Vítame všetky skupiny športovcov, školy aj škôlky, ktoré chcú stráviť športové sústredenia aktívne a na čistom horskom vzduchu. V blízkosti našich chát sa nachádza futbalové ihrisko, okolité turistické trasy ponúkajú fantastickú možnosť túr, vychádzok a behu. V zime máme v okolí niekoľko lyžiarskych vlekov rôznych náročností.

 • Relaxačné programy viac >>

  Nedotknutá príroda a tiché, ničím nerušené prostredie v okolí našich chát Vám zaručia dokonalý odpočinok od ruchu každodenného života. Na požiadanie Vám zabezpečíme masáže alebo fyzioterapiu, naviac máme k  dispozícii aj chatu so saunou. Príďte si k nám odpočinúť!

 • Rodinné a skupinové oslavy, svadby v tradičnom duchu viac >>

  Prenajmite si jednu z našich chát a oslávte s nami významné udalosti alebo výročia v prekrásnom horskom prostredí. Pripravíme Vám pohostenie podľa Vašeho výberu a zároveň Vás ubytujeme. Od malých skupín priateľov až po mnohočlenné rodinné stretnutia ste u nás všetci srdečne vítaní!

 • Profesionálne opatrovanie detí viac >>

  Pre rodiny s deťmi ponúkame možnosť profesionálneho opatrovania Vašich najmenších členov! Od hodinových aktivít až po víkendové programy Vašim deťom vyplníme voľný čas a rodičom doprajeme chvíľky voľna. Pod profesionálnym vedením si deti vyrobia vlastné spomienkové predmety alebo objavia novú a zaujímavú časť blízkeho okolia! Neváhajte nás kontaktovať a my Vám ponúkneme možnosti pripravené priamo pre Vás!

   

 • Poľovačky viac >>

  Pre všetkých nadšených lovcov a poľovníkov zariadime certifikované poľovačky s odborným dohľadom v miestnych súkromných revíroch. Poskytneme Vám informácie o najlepších sezónach aj o nevyhnuteľných povoleniach. Pre nás všetkých v TravelWander je jedna z najdôležitejších priorít ochrana miestneho životného prostredia a prírody vrátane obyvateľov okolných hlbokých lesov. Poľovačky organizujeme iba v spolupráci s profesionálnymi poľovníkmi a s oficiálnymi povoleniami. Všetky požiadavky sa preto riešia individuálne a po odbornej konzultácii. Neváhajte nás s Vašim prianím alebo dotazom hneď kontaktovať!

 • Vyhliadkové lety viac >>

  Pre našich odvážnejších zákazníkov zabezpečíme dychberúce vyhliadkové lety 3-miestnym motorovým lietadlom ponad Zvolen a Banskú Bystricu. Pri lete vetroňom si dokonca vyskúšate pilotovanie na vlastnej koži! Ponad miestne terasovité políčka, lazy a dedinky sa preletíte novým dvojmiestnym lietadlom iba Vy a pilot. V spolupráci s kvalifikovanými inštruktormi si dokonca môžte vyskúšať tandemové zoskoky padákom.

© 2022 TravelWander • tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP